Діти і антистресові м'ячики


Допомога в навчанні, спорті, музиці

Раніше ми говорили про дорослих. Тепер можемо звернути увагу на дітей і чи вони також стикаються із переживаннями, стресом і емоційною напругою.

Як не дивно, але діти хвилюються не менше дорослих. Часто це не видно, особливо в підлітковому віці, коли багато можуть закритись в своїх переживаннях.


Несприятливих чинників, здатних викликати у дитини стрес, безліч: хвороба, розлука з родиною, реакція на переживання близької людини, адаптація до дитячого садка або школи, відвідування лікаря, перші романтичні відносини.

Якщо батьки відкриті бачити ці переживання і готові допомогти дитині впоратися із стресовими ситуаціями, то можна 100% навчити дитину як справлятись із стресом або як мінімум підготувати її до того, щоб вона самостійно брала ситуацію у свої руки.


Ключове правило тут полягає у контролі емоцій як би складно це спочатку не було. Треба шукати варіанти як можна мінімізувати реакцію на те, що турбує.
Так, емоційна розрядка дозволяє переключитись від тривожних думок на щось інше.

Розслабити нервову систему і зменшити хвилювання можна, наприклад, за допомогою тактильних відчуттів. Так, подушечки пальців є вкрай чутливими.

Антистресовий м'яч відволікає основний акцент на переживанні в голові, переклюючи частково увагу на систематичні стискання в руках, що в цілому призводить до м'якшого перебігу найактивнішої фази стресу. Через дрібну моторику задіюються певні ділянки головного мозку, що відповідають за емоційний стан. Стресове навантаження ефективно пригнічується.

В цілому, використання антистресового м'ячика для дитини буде виглядати для неї доволі природньо і вона може побачити в нього певний дружній талісман підтримки, який завжди під рукою. І для неї це доволі цікаво, так як фішка антистресового м'ячика в тому, що дитина крутить, вертить, мне, розтягує його в руках, відволікаючись на ці дії і поступово заспокоюється. Особливо діти люблять коли можна разом із дорослими покидати ці м'ячики. Як банально б не звучало, але простішої гри тяжко придумати.

Користь для навчання


Практика застосування антистресових м'ячиків під час навчань може показати хороші результати в роботі із дітьми. Ігри з м'ячем допомагають зацікавити дітей, відвернути від одноманітної діяльності, давати нові знання, сприяти увазі та уяві, розвивати загальну і дрібну моторику, орієнтування в просторі, регулювати силу і точність рухів.


В ранній період дехто із дітей відвідують заняття із логопедом. Як не дивно, у розвитку мови значну роль відіграє руховий аналізатор. Раніше було виявлено, що у дітей з порушеннями мови нерідко відзначається недорозвинення тонких рухів пальців рук. Такі діти пізніше однолітків опановують різні сфери як образотворча, фізична чи розумова.


Використання антистресових м'ячиків на логопедичних заняттях дає можливість швидше розвивати мову у дітей дошкільного віку, сприяє поліпшенню кровообігу рук, допомагає зняти м'язову напругу, нормалізує м'язовий тонус і роботу нервової системи.

Також, чайкабол виконує ряд важливих функцій для дітей:

  • допомагає розвиває письмові навички;
  • розвиває силу рук при занятті спортом чи грі на музичних інструментах.

Гра - є основним способом для навчання і виховання дітей. Ігрові форми роботи дають поле для використання різноманітних інструментів, в тому числі і таких як, наприклад, антистресові м'ячики. Так що від час, зокрема, залежить як можна допомогти дитині в її розвитку. Говорять, що робота батьків найскладніша у світі. Але у нас точно получиться!