Керуємо своїм стресом разом
Один в полі не воїн
Емоційна підтримка є важливим захисним фактором для подолання життєвих труднощів, в той час як самотність пов’язана з широким спектром проблем зі здоров’ям, включаючи високий кров’яний тиск, зниження імунітету, серцево-судинні захворювання.
Одне із іноземних опитувань показало, що середній рівень стресу для тих, хто має емоційну підтримку, становив 5,0 з 10, порівняно з 6,3 для тих, хто не має такої підтримки.

Хороша новина полягає в тому, що є способи знайти таку підтримку. Однак це не значить, що вам потрібно багато друзів. Деякі люди знаходять товариські стосунки лише серед кількох людей, будь то співробітники, сусіди чи друзі по спорту, онлайн ігор.

Будучи об'єктивними, варто сказати, що деяким людям дійсно важко встановити соціальні зв’язки.
Декілька порад щоб найти чи розширити свою групу підтримки:

Краще мати різноманітність в колі спілкування.
У вас може не бути комусь, кому ви можете довіритися про все — і це нормально. Можливо, у вас є колега, з яким ви можете поговорити про проблеми на роботі, і сусід, який прислухається, коли у вас є труднощі з дітьми. Зверніть увагу на різні стосунки для різних видів підтримки. Але пам’ятайте, що стукайтесь до людей, яким ви можете довіряти і на яких можете розраховувати, щоб уникнути розчарування та негативних взаємодій, які можуть погіршити самопочуття.

Будьте ініціативні.
Щоб отримати максимальну користь від ваших соціальних стосунків, ви повинні докласти зусиль. Приділяйте час друзям та родині. Протягніть руку, щоб подати руку або просто привітатися. Якщо ви поруч із іншими, швидше за все, вони будуть поруч із вами.

Використовуйте технології на повну.
Приємно посидіти з другом віч-на-віч, але це не завжди можливо. На щастя, завдяки технології простіше, ніж будь-коли, залишатися на зв’язку з близькими далеко. Напишіть повідомлення чи поспілкуйтесь по відеочату. Але не забувайте, що спілкування обличчям до обличчя є найбільш корисним.

Не забувайте про свої інтереси.
Любиш ходити в походи, співати, виготовляти щось руками, грати у футбол, брати участь у місцевій політиці чи волонтерити? Ви частіше будете спілкуватися з людьми, яким подобаються речі, які вам подобаються. Приєднайтеся до клубу, запишіться на заняття або займіть волонтерську позицію, яка дозволить вам познайомитися з іншими людьми, які поділяють ваші інтереси.

Шукайте підтримки у тих, хто уже стикався чи стикається із проблемою.
Якщо ви маєте справу з конкретною стресовою ситуацією — наприклад, доглядаєте за членом сім’ї або маєте справу з хронічною хворобою — ви можете не знайти потрібну підтримку серед свого кола спілкування. Можливо вам буде навіть тяжко розкритись їм, тому подумайте про приєднання до групи підтримки, щоб зустрітися з іншими, які стикаються з подібними проблемами.

Удосконалюйте свої соціальні навички.
Якщо ви почуваєтеся незручно в соціальних ситуаціях і просто не знаєте, що сказати, спробуйте задати прості запитання про іншу людину, щоб передати м’яч і уважно слухайте, шукайте точки дотику. Найважливіше тут рухатись маленькими кроками і набивати впевненість в спілкуванні. Тому не помішає навіть на перших зустрічах мати певні заготовленні сценарії, щоб перебороти найбільш стресові і неприємні моменти в спілкуванні. Такі запасні навички, допоможуть не здатись.
З іншої сторони, якщо ви відчуваєте особливу тривогу в соціальних ситуаціях, то інколи варто подумати про бесіду з терапевтом з досвідом соціальної тривоги та навчання соціальних навичок.

Просити про допомогу.
Якщо вам не вистачає власних сил для того, щоб щось змінити, спробуйте скористатись методиками або ж попросіть допомоги. Не забувайте, що це просте слово "допоможи" може змінити ваше життя на завжди.