вибирай своє

Значення і психологія кольорів

Побачив колір і зразу щось в голову полізло. Хороше, не дуже чи нейтральне. Не замітно кольори впливають на наший настрій, продуктивність і атмосферу навколи. Якісь там дослідження показали, що 80% кольору «поглинається» нервовою системою, а 20% – зором.

Колір - це не статична енергія. Її значення може змінюватися з одного дня на інший у будь-якої людини. Все залежить від того, яку енергію потрібно в конкретний момент. Наприклад, людина може вибрати червоний колір у певний день і це може вказувати на будь-яке одне або кілька психологічних значень червоного кольору, включаючи це її улюблений колір або готова вжити певних дій і так далі.

Давайте розберемо які кольори, що означають, і які можуть вам підійти чи допомогти.

Зелений – природний, заспокійливий і розслабляючий колір, символізує твердість і стійкість.

Люди, які вибирають зелений, чітко і раціонально визначають свій життєвий шлях. Вони відрізняються здатністю до критичного аналізу і послідовною логікою, до будь-якої життєвої задачі підходять з усією серйозністю. Не рекомендується зелений у випадках, коли необхідно швидко приймати рішення. Люблять допомагати іншим. Їхній внутрішній світ багатий, але відкривати його оточуючим вони не поспішають.

З точки зору кольорової психології, це великий балансир серця та емоцій, створюючи рівновагу між головою та серцем. Психологи у своїй роботі за допомогою зеленого тону усувають негативні стани: злість, скутість в почуттях і в емоціях, грубість, неврівноваженість.
Чорний передбачає самоконтроль і дисципліну, незалежність і сильну волю, а також створює враження авторитету і сили.

У кольоровій психології цей колір також забезпечує захист від зовнішнього емоційного напруження. Всі ми використовуємо чорний в різний час, щоб ховатися так чи інакше від навколишнього світу. Деякі з нас використовують це, щоб приховати свою вагу; інші серед нас використовують це, щоб приховати свої почуття, свої страхи чи свою невпевненість.

Люди, яким подобається чорний, можуть бути звичайними, консервативними та серйозними, або вони можуть вважати себе витонченими або дуже гідними.

Продавець, одягнений у все чорне, зробить багато продажів, але друзів немає!

Чорний поглинає негативну енергію. Корисно носити з собою щось чорне, щоб захистити вас від шкоди та негативу під час подорожі або під час звичайних щоденних заходів поза домом.
Синій - спокій і задоволення. Знижує частоту пульсу та дихання, кров'яний тиск, налаштовує організм на ощадливий режим.

Синій колір викликає атмосферу довіри і безпеки, діє заспокійливо, сприяє ментальному і фізичному розслабленню. Він зменшує стрес, створюючи відчуття спокою, розслаблення та порядку - ми, звичайно, відчуваємо спокій, якщо лягаємо на спину і дивимось у яскраво-синє безхмарне небо.

Синій успішно застосовують у розвитку психічних здібностей. Він звільняє від страхів і тривог, очищає мислення, дає можливість прислухатися до внутрішнього голосу і інтуїтивно прийняти правильне рішення.

Змінити синій колір важко. Він негнучкий, і стикаючись з новою чи іншою ідеєю, людина буде розглядає її, аналізує, продумає її повільно, а потім намагається зробити так, щоб вона відповідала власній прийнятній версії реальності.

Більше того синій - ностальгічний. Це колір, який живе в минулому, пов'язуючи все в теперішньому і майбутньому з переживаннями в минулому.

Жовтий – це радість, теплота. Жовтий стимулює роботу нервової системи. Найбільш помітний з усіх кольорів.

Люди, які люблять жовтий, самовпевнені, радісні і веселі. Часто у таких людей спостерігається високий рівень креативності. Жовтий може допомагти у важку хвилину, концентрує увагу.

Жовтий має здатність довго зберігатися в пам'яті. Жовтий асоціюють з виразністю, оптимізмом і інтелектом. Він покращує пам'ять, допомагає в прийнятті нових ідей, збільшує концентрацію уваги, сприяє швидкому і справедливому вирішенню проблем, організовує, звільняє від негативу.

Психологи використовують жовтий для підвищення пізнавального інтересу у дітей, він стимулює сприйняття нових ідей, концентрації думок і кращу самоорганізацію.

Будучи найяскравішим відтінком спектру, кольорова психологія жовтого кольору піднімає і висвітлює, даруючи надію, щастя, життєрадісність та веселощі.

У значенні кольорів жовтий - прекрасний комунікатор і любить говорити. Жовтий - колір мережі та журналіста. Жовтий - вчений, який постійно аналізує, дивлячись на обидві сторони, перш ніж приймати рішення; методичний та вирішальний. Жовтий - це розважальний, комічний гуморист.

Якщо ви переживаєте багато змін у своєму житті, ви можете виявити, що не можете дуже добре переносити жовтий колір - це зазвичай пройде. Це просто означає, що у вас виникають проблеми впоратися зі всіма змінами на даний момент і жовтий вібрує занадто швидко для вас, змушуючи вас відчувати стрес. Введіть у своє життя зелений, щоб збалансувати та відновити енергію.
Червоний – насичений, гарячий, важкий, яскравий. Впливає на формування лідерських якостей, а також активність, впевненість, дружелюбність.

Люди, які надають перевагу червоному, люблять бути лідерами. Майже всі почуття у них на максимумі. Вони наполегливі, не відкладають справи на потім.

Червоний – це активність, впевненість у своїх силах, прагнення пронизати, перетворити і підкорити. Червоний як загострене бажання і синій як ніжне задоволення створюють чуттєву гармонію.

Колір випромінює сильну і потужну чоловічу енергію. Червоний підживлює, що збуджує емоції та спонукає нас до дій. Він може дати впевненість тим, хто сором'язливий або не має сили волі.

Це колір сексуальності і може стимулювати в нас більш глибокі та інтимні пристрасті, такі як любов та секс із позитивної сторони чи помста та гнів з негативного.

Червоний колір може стимулювати апетит, його часто використовують у ресторанах для цієї мети.
Сірий – нейтральний.

Цей колір не відволікає від важливої справи, тому ділові люди часто обирають його. При цьому, сірий достатньо доброзичливий і надійний. Зазвичай ті, хто віддає перевагу сірому, на перше місце ставлять розум, а не емоції.

Незважаючи на незначну кількість прихильників цього кольору, він несе стабільність, спокій, дружелюбність, здоровий глузд і реалізм. Але часті переваги сірих тонів свідчать про нервозність і емоційну виснаженість людини.

Будучи одночасно нерухомим та без емоцій, сірий є твердим та стійким, створюючи відчуття спокою та самопочуття, звільнення від хаотичного світу.
Це колір зрілості та відповідальності, пов'язаний із сивим волоссям старості. Він ніколи не буде центром уваги, динамічного керівника чи режисера - він надто безпечний і принижений. Це може задушити і пригнічувати енергію, але це також стабільна основа, з якої можуть вийти нове і позитивне.
Бірюзовий - якщо ви нервуєте в присутності інших людей, вам допоможе цей колір.

Він підходить для лекторів і різних аудиторій. Бірюзовий може допомогти знаходити потрібні слова, підтримувати зацікавленість і контакт із слухачами.

Шукаєш брендоване для компанії чи команди?