проект і продакт менеджери поймуть

Стрес і вигорання при управлінні проектами

Управління проектами - це робота з високим стресом, де вигорання і всякі труднощі-проблеми, які появляються нізвідки, завжди є потенційною небезпекою. Ось парочка порад, щоб допомогти своїй команді та собі краще впоратися із бурним потоком делівері.
Плануйте краще

Згоден, що це звучить банально, але що поробиш якщо працює. Багато стресових питань або неприємних сюрпризів можна уникнути, забезпечивши правильний обсяг планування, що входить у кожен проект. І не забувайте викидувати по більше всякого зайвого із проекта і зосереджуватись в основному на тому, що дійсно важливо. Принцип Паретто не варто забувати.
Навчіться говорити "ні"

Керівники проектів повинні знати, коли сказати "так" і коли сказати "ні". Зайнявши занадто багато, ви можете потрапити в ситуацію, яка не відповідає вашим чи зацікавленим сторонам. Визнаючи ваші межі та ліміти вашої команди, ви можете визначити, коли ви загрожуєте недовиконати проект і, швидше за все, поставити під загрозу результат.

Неформальні зустрічі і жарти

Психологи підтверджують, що сміх - це один з найкращих інструментів для зняття стресу, оскільки він вивільняє ендорфіни в мозку, допомагає формувати зв'язки, сприяє з'єднанню мозку, захищає ваше серце та надає аналогічну дію антидепресанту.

Регулярне проведення певного часу, щоб посміятися з членами команди, може значно зменшити стрес і навіть надати інші переваги.

Більше відпочивайте

Багато керівників проектів стають жертвами циклів проекту «їжа-сон-дихання». Проблема в цьому полягає в тому, що він створює нескінченний цикл між недосипанням і посиленим стресом. Ваш організм і розум відновлюються під час сну, а недосипання практично неможливо ефективно впоратися зі стресом, а крім того, це може спричинити додаткові проблеми зі здоров'ям.

А під час роботи краще робити бути "помідорним" і робити короткі і часті перерви. Ключове значення, однак, полягає в тому, щоб повністю усунути себе від думок і виконання роботи. Під час перерви уникайте інших завдань, пов'язаних з роботою, таких як перевірка електронної пошти, голосової пошти та оформлення документів.
Спорт один із найкращих способів вернутись в тонус

Він вивільняє ендорфіни, забезпечує певну необхідність відволікання та допомагає покращити настрій. Просто перевдягніться, пробіжіться чи підіть в зал, верніться в офіс і спокійно зробіть те, що потрібно.
Користуйтесь ігровою кімнатаю, а якщо немає то пропінгуйте кого треба

Заняття активністю під час перерв чи обідів можуть запропонувати членам команди спосіб вирватися із стресових проектів. Він також може запропонувати кожному можливість поділитися своїми прихованими талантами та загальними захопленнями, повеселитися та покращити свої робочі стосунки на постійній основі.
А ще, варіантів мільйон просто:

- малюйте, фарбуйте або грайте на музичному інструменті;
- прочитайте книгу, новелу чи журнал;
- зустрінься з другом на каву чи їжу;
- найдіть нове хобі;
- пограйте із домашніми тваринами;
- слухайте музику;
- погуляйте на природі;
- прийміть розслаблюючу ванну;
- медитуйте
Майже забув, ще в пригоді може стати чайкабол

Стрес є, а як його швидко в офісі зняти, проблемно. А якщо під рукою чайкабол, то буде простіше. Цей антистресовий м'ячик допомагає швидко відволіктись від напруження і зосередитись на вирішення ситуації.

Жмакання, стискання, перекидання із руки на руку, кидки об стіну чи підлогу - безліч варіантів як перезагрузити приємно свій мозок і підняти настрій.

Також, чайкабол часто використовують у командах для проведення стенд-апів, ретроспектив чи пленінгів, так як позитивно впливає на групову динаміку, покращує брейнштормінг.

Шукаєш брендоване для компанії чи команди?